×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 292

ایده پردازی ویژگی مهم در طراحی لباس است

طراح مي‌تواند نوع نگاه و ديد مردم را نسبت به يك محصول با ايده‌پردازي متفاوت تغيير دهد.ايده‌ها بر اساس نياز جامعه به ذهن ما مي‌رسد و تلاش مي كنيم آن را متفاوت طراحي كنيم، مقوله طراحي مراحل مختلفي دارد از قبيل ايده پردازي، طراحي، نمونه‌سازي، تحقيق، تست و ارائه‌كردن محصول در زمان و جايگاه مناسب كه باعث مي‌شود وجهه محصول بيشتر مورد توجه قرار گيرد.

چگونه حرفه طراحی لباس را آغاز کنیم؟

طراحی لباس شکلی از هنر است که به ساخت لباس مورد نیاز افراد اختصاص دارد. این هنر شامل فرآیندی بسیار دقیق از انتخاب یک طرح تا مراحل پایانی دوخت و ارائه لباس است. با توجه به کارکرد این رشته در سطح جامعه به خوبی میتوان تشخیص داد که این یک نوع شغل تولیدی خدماتی است.بدین صورت که طراح پس از ارائه الگوهای متعدد برای دوخت،طراحی و یا سایر زمینه ها اقدام به ابداع تصویری نو در این زمینه کرده است.

الگوی لباس چیست ؟

دوخت و تولید لباس نتیجه تلاش طراح و خیاط است و عوامل بسیاری در این قضیه دخالت دارند. از عوامل بسیار مهم در تولید لباس، الگو برای برش زدن است. این امر وقتی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بخواهیم در تعداد بالا و برای تولیدی لباس تهیه کنیم. الگوی لباس تولیدی باید زیبا و بدون نقص باشد. طراحان با تجربه برای رسم الگو هزینه زیادی دریافت می کنند تا الگوی لباس تولیدی، بدون نقص باشد.